A%20(2%2B)_edited.jpg
A (19+).jpg

DOÇ. DR. M. FATİH AYIK

 

        Manisa 11 Şubat 1973 doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Antalya’da tamamladım.  Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldum.

              Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’nda 1998-2004 tarihleri arasında  asistan doktor olarak görev yaptım. 

      Uzman olduktan sonra aynı klinikte Uzman Doktor olarak çalışmaya devam ettim. 

       Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde 2005-2006 arası askerlik hizmetimi yedek subay olarak tamamladım. 

      Askerlik sonrası tekrar E.Ü.T.F Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’ndaki Uzman Doktor görevime devam ettim. 2011'de Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi alanında üst ihtisas diploması alıp aynı zamanda Çocuk Kalp ve Damar Uzmanı oldum.

    Anabilim Dalı bünyesinde standart kalp ve damar cerrahisi hizmeti yanında  homogreft laboratuvarı, erişkin ve çocuk kalp yetmezliği cerrahisi ve kalp nakli alanlarında da çalışma ve deneyim kazanma imkanı buldum.

   2012'de "Kalp ve Damar Cerrahisi Doçenti" oldum.  Ege Üniversitesi'nde 2018'e kadar görev yaptım. 

      Denizli'de bir süre serbest muayenehane hekimi olarak çalıştıktan sonra şu anda Özel Denizli Tekden Hastanesi'nde çalışmaktayım. 

      "Türk Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği", "Ulusal Vasküler Cerrahi Derneği" ve "Türk Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Derneği" üyesiyim.  Evliyim ve 2 çocuğum var.